Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Aktulności Dietetyka i odchudzanie

Chirurgia plastyczna niesłusznie kojarzy się ludziom z aktorkami, chcącymi powiększyć swój biust. To znacznie więcej zabiegów, których zadaniem jest korekta nabytych i wrodzonych wad ciała. Wpływają one nie tylko na zdrowie pacjenta, ale też poczucie własnej wartości. Zamiast nadwyrężać swoje zdrowie psychiczne, lepiej wykonać odpowiedni zabieg. Ile kosztuje i co obejmuje chirurgia plastyczna?

Podstawowe zastosowania chirurgii plastycznej

Operacje plastyczne wcale nie są najnowszym wymysłem nowoczesnej chirurgii. Zabiegi prowadzono już nawet 2000 lat temu, a konkretnie eksperymenty z rozstawem oczu. Z czasem odtwarzano ubytki w niektórych częściach ciała. Do dzisiaj robi się tak w przypadku nosa. Próbowano także przeszczepów skóry, początkowo eksperymentowano na zwierzętach, potem na ludziach. Poważne zabiegi zaczęły się jednak dopiero w XX wieku.

Obecnie zastosowanie chirurgii plastycznej jest znacznie bardziej obszerne. Chirurg plastyczny zajmuje się oparzeniami i bliznami po dotknięciu gorących lub ostrych przedmiotów. Bardzo często zajmuje się wadami kończyn, które mogą być zarówno nabyte, jak i wrodzone. Częściej dotyczą one rąk niż nóg. To także bardzo skomplikowane replantacje, czyli przyszycie kończyn i palców po odcięciu. Operacje plastyczne dotyczą też przewlekłych ubytków tkanek.

Chirurgia estetyczna

Chirurgia plastyczna to nie tylko niezbędne zabiegi po uszczerbku na zdrowiu, ale też subiektywne poprawianie swojej urody. Może dotyczyć to naprawdę wielu fragmentów ciała. Bardzo popularna jest korekta uszów i nosa. Czasami osoba po takiej operacji jest kompletnie nie do poznania. Często dokonuje się takich zabiegów przy zmianie tożsamości czy ucieczkach z kraju.

Bardzo popularne są operacje korygujące dla pań. Chirurg plastyczny stara się wtedy odpowiednio estetycznie powiększyć lub pomniejszyć biust. Zdarza się też modelowanie i podnoszenie pośladków. Wiele kobiet posiada kompleksy względem swoich zbyt dużych lub małych rozmiarów, wskutek czego decydują się na operacje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ceny zabiegów

Ceny są silnie uzależnione od doświadczenia chirurga plastycznego. Ceny mogą wahać się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Zależy to też od części ciała, którą chcemy poprawić lub zoperować. Zabieg powiększania piersi będzie znacznie bardziej kosztowny niż usunięcie fragmentu ciała po poparzeniu. Część operacji plastycznych jest refundowana przez NFZ, dlatego warto zainteresować się tematem przed zapłaceniem ogromnej kwoty.

Ceny zabiegów twarzy kształtują się najczęściej na poziomie 2000 – 10000 złotych. Zależy czy mowa tutaj o liftingu czoła, czy policzków. W przypadku dekoltu będzie to już około 20 000 złotych. Czasami lepiej odpuścić zabieg w duży mieście jak Warszawa i spróbować przykładowo w Katowicach, gdzie ceny spadają nawet o 50%.

Przeszczep włosów to wydatek na poziomie 10000 złotych, ginekologia plastyczna to zazwyczaj 5000 złotych. Jak widać na podanych przykładach, chirurgia plastyczna to bardzo poważny wydatek. Czasami lepiej zastanowić się kilka razy, zanim na zawsze zmieni się wygląd swojego ciała.

Więcej informacji znajdziecie na Derm-Al
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments