Czy pakiet medyczny dla seniora to dobry pomysł?

Czy pakiet medyczny dla seniora to dobry pomysł?

Prasówki

Każdy z nas powinien dbać o swoje zdrowie. Dużo się mówi dzisiaj o profilaktyce, która ma ustrzec nas przed licznymi chorobami cywilizacyjnymi. Szczególnie seniorzy powinni pamiętać o cyklicznych badaniach i wizytach u lekarzy specjalistów. Niestety ogromne kolejki do niektórych specjalistów sprawiają, że ciężko mówić o profilaktyce, gdy lekarza odwiedza się co kilka lat. I tu przychodzą na pomoc pakiety medyczne, dzięki którym w łatwy i szybki sposób umówimy się na wizytę czy konieczne badania.

Profilaktyka

Im jesteśmy starsi, tym coraz więcej i częściej musimy się badać, by faktycznie działać zgodnie z profilaktyką zdrowotną. A w przychodniach państwowych bardzo szybko można stracić cierpliwość, gdy wszystkie terminy są bardzo odległe. Zewsząd słyszymy, że trzeba się badać, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Ale na taką profilaktykę z NFZ często trzeba mieć końskie zdrowie.

Nasza profilaktyka zależy od wielu czynników, płci, wieku, genetyki, przebytych chorób czy historii rodzinnych. Często takie specjalistyczne badania wiążą się z dużymi kosztami lub długim czasem oczekiwania. Pakiety medyczne pozwalają wprowadzić program profilaktyczny w łatwy sposób. Wykupujemy niejako stały abonament na prywatne wizyty lekarskie i badania, z których możemy korzystać kiedy tylko chcemy. A to pozwoli nam być pewnym i spokojnym, że jak będziemy potrzebować pomocy lekarskiej to nie będziemy musieli na nią czekać kilka miesięcy czy lat.

Czy taki pakiet się opłaca?

Opłacalność pakietów medycznych dla seniorów bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy policzyć, ile dana osoba korzysta z pomocy specjalistów i jakie badania wykonuje. Do tego oczywiście trzeba dodać niemierzalne koszty, jak stracony czas czy nerwy. Każda prywatna wizyta to koszt przynajmniej 100-200 zł. Bardzo łatwo więc policzyć, że dzięki abonamentowi wszystkie wizyty będziemy mieć za darmo i łatwo dostępne.

Wielu seniorów zniechęca się do badań i wizyt z powodu całego zamieszania z umawianiem się i długim oczekiwaniem. Często z tego powodu wolą nie chodzić w ogóle. Pakiet medyczny znacznie ułatwia sprawę, wystarczy zadzwonić, by umówić potrzebną wizytę.

Pakiet medyczny jako doskonały prezent

Bardzo często wybierając się na uroczystość do seniora mamy problem z wyborem prezentu. Wydaje się, że rodzicom czy dziadkom kupiliśmy już wszystko. Decydujemy się na zakup jakichś sprzętów medycznych czy suplementów, z których obdarowany wcale nie korzysta. A może warto pomyśleć o zakupie takiego pakietu. Wystarczy złożyć się z bliskimi, by opłacić kilka pierwszych miesięcy.

Taki prezent to doskonały pomysł, by zwrócić seniorowi uwagę, że czas zadbać o swoje zdrowie. Szczególnie na początku możemy zachęcić do pierwszych wizyt umawiając seniora i towarzysząc mu. Kochamy naszych bliskich i zależy nam, by byli z nami jak najdłużej w dobrym zdrowiu, dlatego warto zadbać o nich właśnie w ten sposób. Dbając o profilaktykę zarówno my, jak i seniorzy uzyskają spokój, że wszystko jest dobrze i że są pod stałą i fachową opieką.

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments