Czy bazy firm przydają się w biznesie?

Czy bazy firm przydają się w biznesie?

Polecane i promocje

Przydatność baz firm w biznesie jest znaczna, bo przedsiębiorcy chcą wiedzieć z kim i dlaczego nawiązać kontakty biznesowe. W tym pomagają te internetowe bazy firm ukazujące przedsiębiorców działających w najbliższej okolicy lub w nieco dalszej okolicy. Takie bazy danych ukazują nie tylko to, że dany przedsiębiorca istnieje, ale także branżę, w której działa, oraz to, że nadal jest aktywnym.

Jak powinna wyglądać baza danych firm?

W czasach obecnych nie wystarcza to, że baza danych firm istnieje, bo ta baza danych nie może być jedynie taką listą ukazującą dane przedsiębiorców, czyli nazwy ich firm, imiona, nazwiska i telefony kontaktowe. Znacznie ciekawiej to wygląda, jeśli tego typu baza ukazuje mapę całego miasta, a gdy się najeżdża myszką komputera na tę pinezkę, to ukazują się te publiczne dane danej firmy.

Czegoś w tym stylu oczekują nie tylko inni przedsiębiorcy działający dokładnie w tej samej branży, ale także potencjalni klienci tych konkretnych firm, bo klienci po sprawdzeniu smartfonem chcą się dowiedzieć, gdzie znajduje się najbliższy mechanik samochodowy lub zakład krawiecki i czy w danej chwili jest otwarty. Tego typu dane, rzecz jasna ułatwiają podjęcie tej akuratnej decyzji w danym momencie, bo wielu potencjalnych klientów nie chce tracić czasu na czynności zbędne.

Aktualizacja baz danych firm dla biznesu

Aktualizowanie baz danych firm, czyli takiej bardzo dokładnej bazy, która przydaje się i potencjalnym klientom i partnerom biznesowym to rzecz jasna niełatwa sprawa. Mowa tu dokładnie o tym, że taka baza danych ukazuje to, gdzie działa dany przedsiębiorca, to czy jest aktywnym zawodowo, godziny otwarcia jego sklepu, czy też zakładu.

Dane kontaktowe i co równie istotne położenie jego firmy na mapie miasta powiązanej z najbliższą okolicą. Ludzie tworzący takie bazy danych istniejące w sieci nie robią tego za darmo, czyli bardzo często przedsiębiorcy płacą po to, by nadal istnieć w tego typu bazach danych.

Opłata tego rodzaju jest opcją obowiązkową, bo taka baza danych powinna być aktualizowana na bieżąco i nie zawsze można potwierdzić pewne dane za pomocą telefonu, czy też wiadomości wysłanej na email. W niektórych przypadkach osoby dbające o internetową bazę danych muszą osobiście potwierdzić pewne dane, a to czasami kosztuje.

 

mechanik samochodowy – KrisCar.waw.pl

Wygoda dla przedsiębiorców

Z punktu widzenia przedsiębiorcy choćby takiego jak człowiek, który naprawia rowery. Wiele znaczy też i to by jak najszybciej namierzyć sklepy lub hurtownie z częściami od rowerów. Mechanik samochodowy rozpoczynający działalność gospodarczą też chce namierzyć przyszłych dostawców części i to szybko.

Taka wiecznie aktualna baza danych firm umożliwia takie odnalezienie dostawcy części, bo jeśli przedsiębiorca znajdzie dostawcę blisko w jakiejś tam bazie danych i zadzwoni pod numer telefonu firmy, a nikt nie odbierze, to tylko straci czas, a stracić w ten sposób można jakieś kilka minut do godziny, a nie kilka dni. Dlatego też aktualizacje muszą być częstymi w przypadku tych baz danych i to nie tylko dla potencjalnych klientów.

Artykuł powstał przy współpracy z infobrokering.com.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments