Co warto zabrać ze sobą na biwak? Kilka porad

Co warto zabrać ze sobą na biwak? Kilka porad

Warto przeczytać

Biwak to nie szkoła przetrwania, ale bywa, że warunki na miejscu są zupełnie inne niż te, które mieliśmy zastać. Dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na biwak, to z kolei świetna okazja, by poznać zupełnie inną formę spędzania czasu.

Biwakowanie kojarzy się z wieczornymi ogniskami, korzystaniem z dobrodziejstw przyrody, w tym np. z owoców znajdowanych w pobliskim lesie. To przede wszystkim przebywanie na łonie natury, i to przez całą dobę! Co zatem warto ze sobą zabrać, aby była to miło wspominana przygoda?

Lekkie i składane naczynia

Na biwak zazwyczaj pakujemy się w wygodny i pojemny plecak turystyczny. Musimy w nim znaleźć miejsce na zapasową bieliznę i odzież, podstawowe środki higieniczne czy prowiant. Nie obejdziemy się także bez produktów, które są niezbędne, aby móc gotować ciepłe posiłki czy napoje, korzystając np. z ogniska lub kuchenki turystycznej. Co zatem warto mieć ze sobą?

Przydadzą się lekkie naczynia składane. Docenimy je za wygodę użytkowania, fakt, że zajmują naprawdę niewiele miejsca, co podczas pakowania się na biwak ma bardzo duże znaczenie. Poza tym są wygodne w użytkowaniu i łatwo je utrzymać w czystości. Praktyczny kubek składany znajdziemy np. w sklepie https://karaluch.com.pl/. Skorzystamy z niego nie tylko podczas biwakowania!

Źródło ognia i ciepła

Jeśli marzy nam się ognisko, przy którym się ogrzejemy, ale i dzięki któremu uzyskamy tę wakacyjną atmosferę i klimat kojarzący się z przygodą, musimy zadbać o źródło ognia. Klasyczne zapałki to najprostsze i najtańsze rozwiązanie, ale – niestety – nie zawsze wystarczające.

Oczywiście zapałki zabierzmy ze sobą, ale poza nimi postawmy np. na wodoodporną zapalniczkę żarową lub zestaw do rozpalania ognia. Musimy również uwzględnić, że w miejscu biwakowania nie zawsze dopisze pogoda. Jeśli zdarzy się deszcz, trudno będzie uniknąć przemoknięcia, o ile nie zadbamy o odpowiednio dobraną odzież, choć nie tylko. Nie zapominajmy o konieczności zabezpieczenia na wypadek deszczu produktów, które są niezbędne, by uzyskać ciepło czy móc rozpalić ognisko. Wybierzmy wodoodporne pokrowce, w tym ten, który pomieści zapałki, ale i inne drobiazgi niewielkich rozmiarów.

Możemy również postawić na świecę survivalową, która przez długi czas zaoferuje odrobinę ciepła, tak ważne światło, a jeśli roztacza wokół siebie cytrynowy zapach, uchroni nas przed niechcianymi atakami komarów.

Ciepło zawsze pod ręką!

Z przydatnych gadżetów możemy postawić na jednorazowy ogrzewacz do rąk. To kolejny produkt, który kosztuje niewiele i zajmuje bardzo mało miejsca, a dzięki niemu szybko poczujemy przyjemne ciepło w dłoniach, które są często narażone na odczuwanie zimna.

Wakacje pomału dobiegają końca, ale nadchodząca jesień nie musi oznaczać konieczności rezygnowania z biwakowania. W każdej porze roku jesteśmy w stanie zorganizować wymarzony wyjazd na łono natury! Wystarczy postawić na dobry plan, ciekawe miejsce i praktyczne elementy wyposażenia oraz gadżety, które umilą czas biwakowania.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments