co importuje rosja

Baza wiedzy

temat wybrany: co importuje rosja

Co importuje Rosja?

Rosja jest jednym z największych importerów na świecie, a jednocześnie również jednym z największych eksporterów. W 2019 roku wartość importu Rosji wyniosła około 238 miliardów dolarów. Co ciekawe, najwięcej importuje Rosja z Chin, Niemiec, Białorusi, Kazachstanu i Włoch.

Jednym z najważniejszych produktów importowanych przez Rosję są maszyny i urządzenia. W 2019 roku wartość importu w tej kategorii wyniosła około 38 miliardów dolarów. Najwięcej importowanych jest sprzętu elektrycznego i mechanicznego, w tym urządzeń do przetwarzania danych, telewizorów, telefonów komórkowych i samochodów osobowych.

Kolejną ważną kategorią produktów importowanych przez Rosję są artykuły spożywcze, w tym mięso, ryby, mleko i jego przetwory oraz owoce i warzywa. W 2019 roku wartość importu w tej kategorii wyniosła około 26 miliardów dolarów.

Rosja jest również jednym z największych importerów paliw i surowców energetycznych. W 2019 roku wartość importu w tej kategorii wyniosła około 13 miliardów dolarów. Najwięcej importowana jest ropa naftowa, gaz ziemny i węgiel.

Ważną kategorią produktów importowanych przez Rosję są również produkty chemiczne, w tym leki i kosmetyki. W 2019 roku wartość importu w tej kategorii wyniosła około 10 miliardów dolarów.

Podsumowując, Rosja importuje wiele różnych produktów, ale najwięcej wartościowo importowane są maszyny i urządzenia oraz artykuły spożywcze. Warto również zwrócić uwagę na import paliw i surowców energetycznych, które są bardzo ważne dla gospodarki Rosji.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments