Catering dietetyczny – kto powinien z niego skorzystać?

Catering dietetyczny – kto powinien z niego skorzystać?

Aktulności Prasówki

Catering dietetyczny pojawił się w Polsce mniej więcej przed dziesięciu laty. Bardzo szybko zamawianie gotowych posiłków do domu lub pracy stało się niezwykle popularną usługą. Czy ten sposób odżywiania się jest naprawdę właściwy?

Jakie są zasady diety pudełkowej?

Podstawą codziennego odżywiania się powinny być warzywa i owoce. Na kolejnych szczeblach piramidy żywienia znalazły się:

  • produkty zbożowe;
  • nabiał;
  • mięso;
  • ryby;
  • tłuszcze.

Osób, które tych zasad przestrzegają na co dzień, jest jednak bardzo niewiele. Oferta firm cateringowych oferujących dietę pudełkową adresowana jest do osób, które chciałyby zdrowo się odżywiać. Klienci mają do wyboru na ogół dietę składającą się z pięciu posiłków. Na ogół menu zamawia się na pięć dni w tygodniu. Diety dostępne są w różnych wariantach kaloryczności. Na ogół klienci mogą wybierać dietę: 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal i 2500 kcal. Firmy cateringowe w większości oferują dietę podstawową, która oparta jest na klasycznych produktach oraz wegetariańską.

Kto może korzystać z diety pudełkowej?

Panuje przekonanie, że dieta pudełkowa przeznaczona jest dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernej ilości kilogramów. Rzeczywiście, odsetek osób odchudzających się wśród zamawiających catering dietetyczny jest bardzo wysoki, ale nie są oni jedynymi klientami. Chętnie korzystają z usług tych firm osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie wiedzą, w jaki sposób układać jadłospis, aby był on odpowiednio zbilansowany.

Z usług firm cateringowych bardzo chętnie korzystają też osoby, które zamierzają przejść na dietę wegetariańską, ale obawiają się, że samodzielnie przygotowując posiłki, narażą się na niedobór białka i innych ważnych składników odżywczych. Klientami firm cateringowych zostają często też osoby, które nagle rozchorowały się i osoby zapracowane.

Czy korzystając z usług firmy cateringowej, można jeść zarówno zdrowo, jak i smacznie?

Dieta pudełkowa ma wiele zalet, ale wiele osób obawia się, czy dania te są smaczne. W dobrych firmach cateringowych, które chcą mieć dużo klientów, pracują doświadczeni kucharze, dla których gotowanie jest prawdziwą pasją. Chętnie sięgają oni po sprawdzone, domowe receptury, które jednak są traktowane w nowoczesny sposób.

Właściciele dobrych firm cateringowych świetnie wiedzą, że smak potraw zależy nie tylko od umiejętności kucharza, ale też od jakości użytych do ich przygotowania produktów. Dlatego też na produktach nie oszczędzają. Wybierają tylko najlepsze i najświeższe produkty. Zaopatrują się w świeże warzywa i owoce u okolicznych rolników, kupują pieczywo w zaprzyjaźnionych piekarniach. Dzięki temu mogą oferować klientom posiłki nie tylko zdrowe, ale także smaczne.

Skonsultowana z dietetykiem dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą schudnąć czy po prostu zdrowo się odżywiać. Dobre firmy cateringowe proponują swoim klientom pełnowartościowe, racjonalnie skomponowane posiłki. Są one przygotowane ze świeżych produktów z każdej grupy zalecanej przez specjalistów od żywienia.

Artykuł powstał we współpracy z DietyZChatki.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments