5 cech dobrego krzesła biurowego

5 cech dobrego krzesła biurowego

Aktulności

Praca biurowa sprawić może ogromną przyjemność. Tylko że nawet siedzenie kilka godzin przy biurku może przyprawić o potężny ból pleców. Jeżeli chcemy być zadowoleni ze swojej pracy, a przy tym nie chcemy narzekać na żadne boleści, pamiętajmy o tym, aby wybrać odpowiednie krzesło biurowe. Nie tylko dla siebie, ale również dla swoich podwładnych, jeżeli takie osoby są.

O czym należy pamiętać?

Wydawać by się mogło, że bez problemu uda nam się dobrać krzesło obrotowe. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ofertę, jaka to jest dostępna na rynku. Być może i tak faktycznie jest, ale nie zapominajmy o tym, że należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech, jeżeli chcemy zapewnić sobie dobre warunki do wykonywania pracy biurowej. Jakie cechy powinno mieć dobre krzesło biurowe?

Numer jeden – siedzisko. Jeden z najważniejszych elementów, który powinien pozwolić na to, aby móc wygodnie oprzeć nogi o ziemię. Co więcej, siedzisko nie może powodować ucisku na uda, dzięki czemu krew będzie mogła swobodnie krążyć. Najlepszy kąt zgięcia nóg to 90 stopni. Tak, nawet na takie rzeczy należy zwracać uwagę podczas zakupu krzeseł.

W trosce o swój organizm

Mamy już siedzisko, a numer dwa to oparcie. Optymalna pozycja kręgosłupa powinna przybrać kształt litery „S”. Oparcie krzesła biurowego powinno zapewnić podparcie odcinkowi lędźwiowemu. To właśnie ta część pleców jest najbardziej narażona na wszystkie boleści podczas pracy kilkugodzinnej przy biurku. Jak sprawdzić, czy oparcie jest na odpowiedniej wysokości? Wystarczy tylko lekko na nie naprzeć plecami. Jeżeli delikatnie się ono ugina (niezbyt mocno), to będzie to dobre krzesło biurowe.

Na trzeciej pozycji znajdują się podłokietniki. Chociaż chyba nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ten mały element jest tak ważny do tego, aby nie bolały ich…ręce. Osoby, które pracują przy komputerze, mają najczęściej do czynienia z zespołem cieśni. Odpowiednio dopasowane podłokietniki, które zapewniają podparcie rękom, sprawią, że żadna osoba takimi sprawami nie będzie musiała się przejmować.

Wygodne krzesło w biurze

Numer czwarty to zagłówek. Nie każde krzesło obrotowe je ma. Jeżeli tylko ktoś ma możliwość, to właśnie krzesło z zagłówkiem powinien wybrać do swojego biura. To dzięki niemu będzie można odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa. Co więcej, specjaliści zalecają, aby pracę wykonywać z głową opartą o taki zagłówek, dzięki czemu nie tylko będzie można zadbać o odcinek szyjny, ale także o swoje oczy.

Numerem piątym podczas wyboru dobrego krzesła biurowego jest podstawa, czyli kółka, dzięki którym będzie można się odsuwać i dosuwać do biurka. Zadbajmy o takie kółka, które są w stanie nie tylko wytrzymać duży nacisk, ale są również w stanie wytrzymać przez długi czas bez konieczności ich wymiany. Kółka powinny być nie tylko wykonane z mocnego, trwałego tworzywa. Warto również zwrócić uwagę na to, czy są one antypoślizgowe, dzięki czemu podczas wykonywania pracy będzie można zapewnić sobie odpowiednią ilość bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy z kupkrzeslo.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments